You are here: Home > Dla domu, Dla ogrodu, Kwiaty w domu, Na balkon, Poradnik ogrodnika, Uprawa ogórdka > Słoneczne kwiaty

Słoneczne kwiaty

Słonecznik wierzbolistny

SloneczniczekTo północnoamerykańska bylina pochodząca z suchych prerii. Bardzo dekoracyjna roślina o charakterystycznym pokroju, która dorasta nawet do 2-3m. Ma gęsto ulistnione łodygi, które prawie się nie rozgałęziają. Z łodygi wyrastają wąskie liście, zwisające długości ok. 15-40 cm. Koszyczki kwiatowe, średnicy około 5cm, rozwijają się na przełomie września i października. Kwiaty są żółte. Potrzebują gleby żyznej i miejsca bardzo nasłonecznionego. Słoneczniki trwałe rozmnaża się przez podział lub sadzonkowanie na wiosnę. Słoneczniki wierzbolistne sadzi się w odległości 80-100cm od siebie z uwagi na duży wzrost.

Jak sadzić słonecznik?

Można je sadzić pojedynczo lub tworzyć grupy ogrodowe. Doskonale będą się prezentować nad brzegami zbiorników wodnych i oczek wodnych. Słonecznik wierzbolistny nadaje się na kwiat cięty oraz jako roślina osłonowa lub żywopłotowa. Z uwagi na to, że roślina ta ma okazały pokrój jak najbardziej można ją posadzić w przydomowym ogródku. Jest mało wymagająca i łatwa w uprawie, a do tego mrozoodporna. Nie powinna sprawić zawodu. To właśnie ich urodę docenił Van Gogh. Słoneczniki mają wszechstronne zastosowanie ozdobne. Choć są nieodłącznym elementem ogrodu wiejskiego, to pięknie komponują się także z innymi kwiatami jednorocznymi kwitnącymi późnym latem i jesienią. Warto obok słoneczników posadzić kosmosy, cynie lub zarłaty. Nie ma chyba nikogo, kogo nie ucieszyłby bukiet słoneczników. Słoneczniki idealnie pasują do wszelkich letnio-jesiennych kompozycji np. Z owoców i kwiatów. Coraz częściej w kwiaciarniach występują jako sezonowe rośliny doniczkowe.

Trafiłes na tę stronę szukając:

  • kwiaty dla słonecznego balkonu
  • kwitnące kwiaty o nazwie mountbrietia
  • sadzenie słoneczników

Tags: , , ,

Leave a Reply