You are here: Home > Dla ogrodu, kwiaty wiosenne, Na balkon > Serduszka na wiosnę!

Serduszka na wiosnę!

Serduszka w ogrodzie!

grey Serduszka na wiosnę!Serduszka to bylina, która zagościła na rynku ogrodniczym od niedawna. Dicentra, bo właśnie taka nazwa jest właściwa, pochodzi z rodziny Papaveraceae. Jest to rodzina maku wschodniego. Ta piękna bylina naturalnie występuje w Chinach i Japonii. Serduszka idealnie współgrają z innymi roślinami w ogrodzie. Pięknie udekoruje też balkon czy taras.

Bylina ta wzrasta do wysokości 80 cm, ma grube, mięsiste, kruche korzenie oraz szarozielone, pierzaste liście. Kwiaty ma cudne w kształcie małych serduszek, które kwitną w okresie maja i czerwca. Po kwitnieniu liście zasychają i część naziemna rośliny zanika. Dobrze komponują się w towarzystwie kwiatów cebulowych takich jak: tulipany, narycyzy, żonkile, hiacynty.

Jakie wymagania mają Serduszka?

Optymalne warunki glebowe to gleba próchnicza, wilgotna, ale niezbyt mokra. Serduszka nie mogą być posadzone tam gdzie słońce pada przez cały dzień. Zatem stanowisko nie może być nasłonecznione, gdyż roślina może szybko zwiędnąć. Podczas wegetacji rośliny należy zasilać nawozami.

Jak rozmnaża się Dicenta?

Serduszka najlepiej rozmnaża się przez podział roślin na sadzonki. Na sadzonki pobiera się pędy odziomkowe, lub boczne w okresie letnim. Sadzonki powinny mieć tzw. piętkę. Wysadza się je do doniczek wypełnionych substratem torfowym lub ziemią kompostową zmieszaną z torfem. Doniczki trzeba ustawić w ciepłym inspekcie. Gdy nowe korzenie wypełnią już doniczkę, rośliny wysadza się na rabatę w rozstawie 25 x 20 cm.

Trafiłes na tę stronę szukając:

  KWIATKI KOLOROWANKI  kompozycje kwiatowe na balkon  wiosenne kwiaty do druku  do wydrukowania kwiaty wiosenne  serduszka piękne  kwiaty wiosenne do druku  kwiaty do druku  kwiaty wiosenne cebulowe  piekne rosliny w ogrodzie  serduszka kwiat  kwiaty serduszka  kwiat serduszka warunki glebowe  kw9iaty i serduszka do drukiu  kompozycje kwiatowe na wiosne  serduszka do wydrukowania  kwiat serduszka  typowe kwiaty wiosenne  pierwsze wiosenne kwiaty do wydrukowania  serduszka do wydruku  kwiaty w polsce nazwy  serduszka do druku  kompozycje kwiatowe do wydruku  kompozycje na taras  kwiat do druku  kwiatki takie jak w ogrodzie do wydrukowania  kwiatki wiosene  wiosenne kwiatki z nazwami  WWW KWIATKI WIOSENNE PL  wiosenne rosliny ozdobne  wiosenne piekno  wiosenne kwiaty na kwiecień  serduszko warunki glebowe  serduszko z kwiatów  wiosenne kwiatki -kolorowanki  serduszka byliny  jakie kwiaty na tarasie  kawiaty na balkon  kompozycje kwiatowe do donic w ogrodzie  aksamitka kompozycja kwiatowa na balkon  kwiatki do wydruku na okna  kwiatki wiosene do druku  kwiaty wiosenne z papieru  ozdobne kwiatki do donic na wiosne  pelargonia w kompozycjach  rośliny w towarzystwie serduszki  sadzonki wiosennych kwiatów  serduszka bylina  bylina serduszka  

Tags: , , , ,

Leave a Reply

Optimized by SEO Ultimate