You are here: Home > Dla domu, Kwiaty doniczkowe, Kwiaty w domu, Poradnik ogrodnika > Piękna Azalia w mieszkaniu

Piękna Azalia w mieszkaniu

Azalia w domu

Azalia2W okresie jesienno zimowym możemy w kwiaciarniach spotkać azalię doniczkową. To piękny kwiat, który przyozdobi każde mieszkanie ale jeśli chodzi o pielęgnację to dość kapryśny. Pielęgnacja azalii doniczkowej nie należy do najłatwiejszych, gdyż niejednokrotnie ciężko jest w mieszkaniu o warunki, wymagane przez tą roślinę, zwłaszcza w okresie zimowym. Azalie doniczkowe w swoim naturalnym środowisku występują w górskich, chłodnych lasach o bardzo próchniczym i kwaśnym podłożu. Tak więc preferują one chłodniejszą temperaturę w mieszkaniu, na poziomie około 15- 18°C.

Nie należy jej stawiać jej przy kaloryferze. Przesadne ciepło negatywnie wpłynie na pogorszenie jej zdrowotności. W zasadzie po zakupie, pięknie kwitnącej, dorodnej azalii nie powinniśmy umieszczać jej od razu w ciepłym mieszkaniu. Najlepiej roślinę sukcesywnie przygotowywać do zmiany warunków. Pierwsze dni przechować ją w chłodniejszym pomieszczeniu aby przyzwyczaiła się do nowych warunków. W ten sposób nie dojdzie do szoku termicznego, który mógłby spowodować opadnięcie pąków oraz liści. Rośliny w sklepie najczęściej urzekają nas swoim obfitym kwitnieniem, tak więc warto wybierać takie, które mają jeszcze sporo pąków, wtedy za szybko nam nie przekwitną.

W pielęgnacji azali doniczkowej najważniejsze jest jednak to, że wymaga ona podłoża kwaśnego o pH na poziomie około 4- 5. Jej uprawa nie uda się na podłożu zasadowym. Starajmy się też, aby podłoże nigdy nie przeschło, powinno też być ciągle lekko wilgotne. Jeśli doszłoby do nadmiernego przesuszenia, najlepiej doniczkę z azalią umieścić w naczyniu z miękką wodą. Powinna dobrze nasiąknąć, a następnie przeniesiona tam, gdzie nadmiar wody się odsączy.

Trafiłes na tę stronę szukając:

  • azalia w mieszkaniu
  • azalia na patyku
  • azalie na wiosnę w domu
  • piekne wiosenne kwiatki
  • roza kwiat pielegnacja na wiosnę
  • wymagajace kwiaty

Tags: , , , ,

Leave a Reply