You are here: Home > Dla domu, Dla ogrodu, Kwiaty letnie, Kwiaty w domu, Na balkon, Poradnik ogrodnika > Kalanchoe

Kalanchoe

Kwiatki w doniczce

Kalanchoe_bliskoKalanchoe należą do rodziny gruboszowatych (Crassulaceae). Obecnie znanych jest ponad 130 gatunków tych roślin; głównie bylin, choć są wśród nich także niewielkie drzewa, krzewy i pnącza. Zwyczajem wielu sukulentów rośliny te w swoich grubych liściach gromadzą spory zapas wody. Jednak, w przeciwieństwie do kaktusów, lubią mieć i w podłożu, i w powietrzu nieco wilgoci. W naturze rosną zwykle na terenach, gdzie występują krótkotrwałe okresy suszy, ale spotkać je można także w wilgotnych lasach deszczowych.

Kalanchoe stearnii

Rosnąc w pełnym słońcu, kalanchoe ta odmiana tworzy jaskrawe kępy, które podczas kwitnienia osiągają wysokość około 80 cm. Kwiaty są drobne i niezbyt dekoracyjne. Ta odmiana pochodzi z Madagaskaru.

Kalanchoe tubiflora

Ten pochodzący z Madagaskaru gatunek tworzy młode roślinki na końcach liści. Ma piękne dzwonkowate kwiaty, ale niestety w mieszkaniach nie kwitnie. Jego kępy dorastają do 2 m wysokości.

Kalanchoe marmorata

Ta odmiana kalanchoe w naturze występuje na terenie Erytrei. Dorasta do 30 cm wysokości, a jego starsze pędy płożą się po ziemi. Wyróżnia się białymi kwiatami i pstrym zabarwieniem liści.

Trafiłes na tę stronę szukając:

  • balkon wiosenno wielkanocny
  • kalanchoe kwiat
  • Kalanhoe-kwiat
  • kwiatek dekoracyjny kalanchoe
  • kwiaty pnace plozace
  • rośliny gruboszowate

Tags: , , ,

Leave a Reply