You are here: Home > Drzewko Bonsai, Kwiaty w domu > Japonia kolebką Bonsai?

Japonia kolebką Bonsai?

Bonsai z Japonii czy z Chin?

Wybór jest tak wielki, że trudno jest jednoznacznie się zdecydować. Przekrój cenowy również jest duży, ponieważ cena Bonsai zależy nie tylko od wieku drzewka ale także od umiejętności oraz ręki mistrza. Tak więc za drzewko Bonsai możemy zapłacić od kilku dolarów do kilku tys. dolarów. W narzędzia i akcesoria do formowania drzewek Bonsai również można się zaopatrzyć w sklepach ogrodniczych oraz przy ogrodach botanicznych. Najlepiej jednak robić zakupy na kiermaszach przedświątecznych, gdyż to właśnie tam można spotkać prawdziwych mistrzów, jeśli chodzi o sztukę Bonsai. Można tam uzyskać cenne informacje z pierwszej ręki.

W zasadzie każdą roślinę o drewniejących pędach można uformować na Bonsai, jednakże największe znaczenie, mają trzy jego części, na które należy zwrócić szczególną uwagę: korzeń, pień i konary.

Jak formować drzewko Bonsai?

Wszystko zależy od tego jaki efekt chcielibyśmy uzyskać formując drzewko Bonsai. Jeśli chcielibyśmy uzyskać efekt starego, wiekowego drzewa, jasne jest że musi dana roślina mieć dobrze rozwinięty system korzeniowy. Korzenie te wyeksponowane w doniczce bardzo efektownie będą się prezentowały. W zależności od tego jaki efekt uzyskamy, będziemy mogli sklasyfikować odpowiedni styl Bonsai.

Trafiłes na tę stronę szukając:

  • pokojowe drzewka bonsai

Tags: , ,

Leave a Reply