You are here: Home > Dla ogrodu, Poradnik ogrodnika > Dekoracje w ogrodzie

Dekoracje w ogrodzie

Aby nie przesadzić…

kwiatyPrzed wykonaniem projektu ogrodu lub jego modernizacją warto przemyśleć, czy nasze założenia dobrze współgrają z otoczeniem.

Ogród położony na skraju zagajnika czy też na terenie gęsto porośniętym różnymi drzewami często charakteryzuje leśny, nieco zacieniony klimat. Nie oznacza to jednak, że spod każdego krzaczka powinien wystawać sztuczny grzybek, jeżyk czy może krasnoludek. Warto za to wybierać elementy wykonane z naturalnych materiałów. Dobrym pomysłem będą bale i pnie drzew, z których możemy zrobić siedziska czy pojemniki na kwiaty.

 

Pomysł na ścieżki ogrodowe

Ścieżki ogrodowe można wyłożyć elementami imitującymi przekrój drzewa, wykonanymi np. ze specjalnej betonowej mieszanki. To idealnie wpisze się w tego typu aranżację, podobnie jak porośnięte mchem kamienne murki, krawężniki, które jakby niechcący naznaczone zostaną piętnem czasu. Do przechowywania ogrodowych narzędzi czy sprzętów właściwe będą proste sosnowe altanki.

W dzisiejszych czasach budki obite płytą pilśniową czy blachą falistą nie robią na nikim wrażania, a nawet szpecą. Jeśli chcemy mieć ogródek w stylu wiejskim to wszystkie naturalne materiały sprawdzą się na pewno. Drewniany płot ze sztachetek, o który latem oprą się malwy i słoneczniki, atrapa starej, kamiennej studni, altanka pokryta strzechą, gliniane donice i beczki, z których wychylają się rumianki i niezapominajki, oraz inne tego typu elementy wiejskiej architektury stworzą prawdziwie rustykalne dekoracje.

Trafiłes na tę stronę szukając:

  • dekoracje kwiatowe w ogrodzie
  • dekoracje kwiaty w ogrodzie
  • kwiaty na dekoracje studni
  • kwiaty wiosenne na ogrodzie
  • kwiaty wiosenne wiejskie

Tags: , ,

Leave a Reply