You are here: Home > Cebule i kłącza, Cebulki roślin, Dla ogrodu, Kwiaty letnie, Na balkon > Dalie na lato!

Dalie na lato!

Dalia kwitnie przez całe lato!

grey Dalie na lato!Naturalne środowisko dalii to Meksyk. Kwiaty te należą do rodziny astrowatych i zachwycają przede wszystkim różnorodnością barw i kształtów. Istnieje tak wiele odmian kwiatu dalii, że można ja uprawiać niemal wszędzie. Idealnym gatunkiem do zastosowania w ogrodzie są dalie pomponowe lub kaktusowe. Można też upiększyć balkon odpowiednim gatunkiem dalii, który jest niższy niż dalie pomponowe lub kaktusowe.

Jakie są wymagania by uprawiać dalie?

Kwiaty dalii lubią stanowiska słoneczne. Idealna gleba, to gleba wilgotna i zasobna w składniki pokarmowe, a przede wszystkim przepuszczalna.

W jaki sposób uprawiać dalię?

Jeśli mamy nasiona to należy je siać w marcu do skrzynek lub doniczek, a następnie przykryć piaskiem. Do małych doniczek pikuje się powstałe siewki i hoduje na parapecie okiennym. Wsadzać do ogrodu należy wtedy, kiedy nie pojawiają się już przymrozki, zwykle jest to kwiecień. Wtedy już zwykle przekwitły rośliny cebulowe takie jak: krokusy, sasanki, hiacynty itp. W okresie bezdeszczowym, w upalne lato nie należy zapominać o podlewaniu Dalii, ponieważ wtedy przesuszą się bulwy.

Dalie, które osiągają duże rozmiary wzrostu raczej należy opalikować, ponieważ będzie to chronić kwiaty przed połamaniem na wietrze.

Zbyt duża dawka azotu powoduje, że roślina ma w okresie kwitnienia mało kwiatów. Usuwanie przekwitłych już kwiatów powoduje ładniejsze i dłuższe kwitnienie. Na balkony polecane są szczególnie dalie doniczkowe.

W jaki sposób rozmnożyć kwiat dalii?

Poprzez oddzielenie bulw łatwo jest je rozmnożyć dalie, wtedy dobrze się rozrosną. Dalie niestety nie należą do kwiatów mrozoodpornych, więc późną jesienią należy bulwy wykopać. Trzeba wykopywać je wraz z bulwą korzeniową i przenieść do ciemnego pomieszczenie gdzie panuje temperatura ok. 5-8 stopni C.

Trafiłes na tę stronę szukając:

  kwiaty pokojowe  dalie odmiany  dalie  kwiaty dalie  kwiaty na słoneczny balkon  dalia na balkonie  dalia rodzaje  dalia na balkon  dalia balkon  dalia balkonowa  kwiaty na lato  dalie pomponowe  kompozycje kwiatowe na balkon dalia  kwiat wiosenny sasanka  jakie rośliny są na łąkach  dalie balkonowe  kompozycje na balkon dalia  najczestsze kwiaty cebulkach w ogrodach  moje siewki dalii  kwwiaty które rosnom na łąkach  jakie są rodzaje kwiatów  wiosenne kwiaty-dalie  jakie kwiaty na słoneczny balkon  dalie w donicach  dalie na słoneczny balkon  dalie na balkon  dalia wiosenna  dalia nie kwitnie  kwiaty-wiosenne pl dalie-na-lato  KWITNIE PRZEZ CAŁE LATO  dalia kwiat na balkon?  dalia kwiat do skrzynek  dalia kwiat  ogrod w daliach  rodzaje dalii  rodzaje kwiatów do skrzynek balkonowych  dalia do skrzynek balkonowych  wiosenne rośliny cebulowe  wiosenne sadzonki  dalie do skrzynek  kwiaty na balkon słoneczny  kwiaty na balkon lublin sadzonki  dalie pomponowe w donicach uprawa  jakie stanowiska lubią dalie  kompozycje kwiatowe na balkonach galeria  kompozycje na balkon dalie  kształty kwiatów  kwiat dalia na balkon  dalie mało kwiatów  kwiatki - dalie  dalie jakie lubią stanowisko  kwiaty dalie co lubia  kwiaty dalii  kwiaty do pojemnikow nalato  kwiaty na balkon dalie  zdjęcia kwiatów do wydruku  

Tags: , , , , ,

Leave a Reply

Optimized by SEO Ultimate