You are here: Home > Dla domu, Drzewko Bonsai, Kwiaty doniczkowe, Kwiaty w domu, Poradnik ogrodnika > Bonsai – krótka historia…

Bonsai – krótka historia…

Bonsai

Ci którzy byli kiedyś w Japonii widzieli pewnie wiele drzewek Bonsai. Choć to właśnie Japonia słynie z drzewek Bonsai okazuje się, że zupełnie co innego jest czytać o Bonsai, oglądać, a nawet hodować, a co innego zobaczyć je na własne oczy właśnie w Japonii. Ten kraj jest po prostu   przesiąknięty kulturą Bonsai. Ale tak naprawdę należałoby zadać sobie pytanie: czy drzewka Bonsai faktycznie są częścią kultury Japońskiej, czy tylko my Europejczycy kiedy myślimy o Bonsai, to od razu przychodzi nam do głowy Japonia?

Prawdą jest, że w Japonii drzewka Bonsai można spotkać na każdym kroku. Można je znaleźć w witrynach sklepowych, restauracjach, biurach. Drzewko Bonsai ma szczególne zadanie, bowiem w tych miejscach drzewko Bonsai nie tylko ma zdobić ale również podnosić prestiż firmy. Bonsai królują również w ogrodach zarówno przydomowych jak i miejskich. Można je spotkać także przy świątyniach. Przy wejściu do domu można np. spotkać częstokroć całą kolekcję miniaturowych drzewek są to m. in. śliwy, sosny, klony i miłorzęby, a także złocienie.

Tags: , , ,

Leave a Reply